Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei I. helyezés

Home / Híreink / Információk / Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei I. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei I. helyezés

2022. április 8-án tartották a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetéssel egybekötött díjátadóját, melyen a megye legjobb eredményt elérő diákjait és tanáraikat díjazták. Nagy izgalommal vártuk ezt a rendezvényt, mert minden évben itt derül ki, hogy a meghívottak közül ki hányadik helyezést ért el, illetve bekerült-e a legjobbak közé, akik az országos döntőn vehetnek részt. Iskolánk négy tanulója és egy tanára (Nádasi Dóra) kapott meghívót erre az eseményre:

  • Léb Gábor 9BV,
  • Sándor Tamás12EV, 
  • Lévai Ádám Kornél 10EV,
  • Erdélyi Márton

Nagy örömünkre szolgál, hogy mind a négy diákunk megyei I. helyezést ért el, így nemcsak díjat, de aranyérmet is kaptak. A megyei első helyezés önmagában még nem jelenti az országos döntőbe jutást, azonban Léb Gábor és Erdélyi Márton olyan kimagasló eredményt ért el, hogy április 22-én a döntőben is megmérettetheti magát. Sok sikert kívánunk nekik!

Köszönjük a felkészítő tanáraiknak, Gergely Irénnek és Nádasi Dórának az áldozatos munkájukat!

 

Szép eredményeket értek el még a következő tanulóink is:

 

  • 9. évfolyamon megyei 4. helyezést Selmeczi Bálint, megyei 6. helyezést Urbán Bálint;
  • 10. évfolyamon megyei 6. helyezést Soós István;
  • 11. évfolyamon megyei 4. helyezést Szemán Erik, megyei 5. helyezést Tóth Ferenc Bálint.

Gratulálunk a diákoknak!