SZC logo

Esztergomi Szakképzési Centrum

OM kód: 910005/022 | 2500 Esztergom, Főapát u. 1.

Intézmény logo

Esztergomi SZC Bottyán János Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Intranet
 • KRÉTA

Hírek

2023. okt. 24.


SzCE

  És a Bottyánban is tanít...

  Az esztergomi írónő a Bottyán oktatói körét is színesíti

  És a Bottyánban is tanít...

  Ebben a tanévben kezdték meg szakmai tanulmányukat iskolánkban az oktatási szakasszisztens szakos diákok. Oktatóik körét színesíti  Schmöltz Margit is, akit a Városi Könyvtár vezetőjeként ismerhetnek az esztergomiak. Margit azonban írónőként is jeleskedik. Esztergomi témájú regénye, Botticeli szerelmei címmel 2023-ban jelent meg.
  Október 24-én a történet fő helyszínén, az esztergomi várban a Márvány-teremben könyvbemutatóra várta az érdeklődő közönséget a MNM Esztergomi Vármúzeuma. A könyv születésének körülményeit, az írónő gondolatait pódiumbeszélgetés keretein belül ismerhettük meg. A beszélgetést Kocsis T. Anita régész, a Balassa Múzeum igazgatónője vezette.
  A megjelentek számára fantasztikus élményt jelentett, hogy a bemutató részeként Botticelli remekműveit -a négy erényt ábrázoló festményeket- megtekinthettük Vitéz János Studiolojában. A szakszerű vezetésért, a falfestmények bemutatásáért Dr. Wierdl Zsuzsanna restaurátorművésznek tartozunk köszönettel, aki éppen a képek restaurálásán dolgozott ottjártunkkor.
  A fantasztikus alkotások felújítása, helyreállítása nagy valószínűséggel jövőre befejeződik, így Botticelli szerelmeinek elolvasása után akár be is járhatjuk a regény helyszíneit.

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  LEGYÉL TE IS DOBOZOLÓ

  LEGYÉL TE IS DOBOZOLÓ

  Iskolánk is csatlakozott az Országos cipősdoboz akcióhoz.

  2023. nov. 28.


  SzE

  Szakmákkal, cégekkel ismerkedtek meg a diákok az esztergomi pályaválasztón

  Szakmákkal, cégekkel ismerkedtek meg a diákok az esztergomi pályaválasztón

  Szakképző intézmények, egyetemek, gazdasági szereplők, duális képzési partnerek, állami szervezetek és sportegyesületek is bemutatkozhattak csütörtökön az esztergomi Suzuki Arénában, ahol a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal első alkalommal rendezte meg az Esztergomi Pályaválasztási Kiállítást.

  2023. nov. 28.


  Ig.

  A Richter támogatja a vegyésztechnikus képzést Esztergomban

  A Richter támogatja a vegyésztechnikus képzést Esztergomban

  A Richter Gedeon Nyrt. jóvoltából nagyértékű mikroszkóppal bővült az ESZC Bottyán János Technikum nemrégiben megújult laborja, melyet november 22-én adtak át az intézménynek.

  2023. nov. 28.


  Ig


  Partnereink

  • Suzuki
  • Nyergesújfalui Bóbita Óvoda és Bölcsőde
  • Aprófalva bölcsőde
  • TE connectivity
  • Richter Gedeon
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem
  SZC logo

  Esztergomi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Esztergomi SZC Bottyán János Technikum

    2500 Esztergom, Főapát u. 1.

   • Telefon: +36-70/684-8560

    E-mail: [email protected]

    OM azonosító: 910005/022

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: #########################


   2023Esztergomi SZC Bottyán János Technikum