SZC logo

Esztergomi Szakképzési Centrum

OM kód: 910005/022 | 2500 Esztergom, Főapát u. 1.

Intézmény logo

Esztergomi SZC Bottyán János Technikum

HírekKözérdekű adatokIntranetKRÉTA

Hírek

2023. okt. 24.


Mészáros Ivett

  SZAKMAI NAP AZ ERICSSONBAN – 10A

  Az újbudai kutatási-fejlesztési park legmodernebb kivitelezésű telekommunikációs vállalatánál jártunk október 24-én, a svéd Ericsson Group magyarországi székházában

  SZAKMAI NAP AZ ERICSSONBAN – 10A

              Az újbudai kutatási-fejlesztési park legmodernebb kivitelezésű telekommunikációs vállalatánál jártunk október 24-én, a svéd Ericsson Group magyarországi székházában. A hatemeletes épület az egyik legnagyobb K+F központ, melynek legmélyebb pontja 21 méterre van a föld alatt. Hipermodern irodai berendezései, fejlesztési laboratóriumai, szervertermei és professzionális biztonsági rendszere mindannyiunkat lenyűgözött. Az irodaház Lars Magnus Ericsson termeit látogathattuk meg, sajnos az összes terembe nem juthattunk be és a leglátványosabb dolgokról fotókat sem készíthettünk, mivel az innovációs módszereik szigorúan titkosítottak. Több terembe is kizárólag biztonsági őr kíséretében mehettünk be. Az új irodában – néhány kivételtől eltekintve – nincsenek fix asztalok, csak olyan modern munkaállomások és közösségi terek, melyeket bárki használhat. 

       

             Szendrei Zsolt operatív igazgató egy előadás keretén belül osztotta meg velünk, hogy vállalatuk meghatározó szereplő a telekommunikációban Magyarországon, élen jár a hálózatfejlesztés, a kutatás-fejlesztés, az oktatás és az innováció területén, hogy szervezetük mennyire érett a sokszínűség és befogadás terén. Olyan munkavállalói csoportokat, teameket igyekeznek létrehozni, akik azonos háttérrel, de különböző élettapasztalattal és érdeklődéssel rendelkező munkatársak, hogy munkájuk még aktívabb és minőségesebb legyen. Befogadó közösség kialakításán fáradoznak, ahol mindenki úgy érzi, hogy megbecsülik, értékelik, tisztelik. Mindez az egyedülálló Ericsson kultúra része.

          

  LEGO robot demo – a robot vonalkövetést végez

      

  Ardunio UNO bemutató, ami egy mikrokontroller programozását és bekábelezését mutatta be.

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Városi Strandröplabda Bajnokság

  Városi Strandröplabda Bajnokság

  2024.05.23-án került sor a Városi Diák Strandröplabda Bajnokság megrendezésére.

  2024. máj. 24.


  Holdampfné Monostori Mariann

  Diákjaink a 28. Országos Csecsemő- és Kisdedgondozási Versenyen

  Diákjaink a 28. Országos Csecsemő- és Kisdedgondozási Versenyen

  2024.05.22-én iskolánk 5 csapattal indult a 28. Országos Csecsemő és Kisdedgondozási Verseny Komárom-Esztergom vármegyei fordulóján, melyet a Magyar Vöröskereszt szervezett.

  2024. máj. 23.


  Bohár Ildikó

  Vizsgadrukk nélküli vizsga-előadás

  Vizsgadrukk nélküli vizsga-előadás

  Május 22-én iskolánk dísztermében a 11. és 12. évfolyamos diákjaink egy szenzációs előadáson vettek részt.

  2024. máj. 23.


  -


  Partnereink

  SZC logo

  Esztergomi Szakképzési Centrum


  Esztergomi SZC Bottyán János Technikum

  2500 Esztergom, Főapát u. 1.

  Telefon: +36-70/684-8560

  E-mail: [email protected]

  OM azonosító: 910005/022

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: #########################


  2024Esztergomi SZC Bottyán János Technikum